Orman Bölge Müdürü Baca'dan başkan Turgut'a ziyaret

Orman Bölge Müdürü Baca'dan başkan Turgut'a ziyaret
Orman Bölge Müdürü Baca'dan başkan Turgut'a ziyaret
MERSİN (AA) - Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut'u ziyaret etti.Baca, ziyarette yaptığı konuşmada,...

MERSİN (AA) - Mersin Orman Bölge Müdürü Abit Baca, Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut'u ziyaret etti.

Baca, ziyarette yaptığı konuşmada, Mersin'in ormanlık alan olarak Türkiye'de 5. sırada olduğunu söyledi. 

Mersin'in yüzde 54'ünün ormanlık alan olduğunu ifade eden Baca, Silifke ilçesinin de kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Her yıl yapılan ağaçlandırma ve iyileştirme çalışmaları neticesinde 25 bin 294 hektar ormansız alanı ağaçlandırdıklarını anlatan Baca, şöyle devam etti:

"Orman varlığımız 865 bin 640 hektara çıkarılmış ve orman alanlarımızda yüzde 3,1'lik bir artış sağlanmıştır. Mersin ormanlık alan olarak Türkiye'de 5. sıradadır. Tabi ki bu çalışmalarımızı gerçekleştirirken kurumlar arası işbirliği ve diyalog çalışmasına da önem veriyoruz. Yerel yönetimlerle talepler ve sorunların çözümü konusunda istişare kuruyoruz. Çalışmalarımızı ekip ruhu içerisinde, birlikte, paylaşımcı ve katılımcı bir anlayışla sürdürerek, yapılan bu yatırım ve hizmetleri topluma mal ediyoruz. Bölge Müdürlüğü olarak millet ormancılığını esas alıp, hizmetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz."

Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, belediye olarak kurumlar arası iş birliği ve çalışmaya her zaman önem verdiklerini belirtti.