Ortaöğretim kurumları müdürleriyle değerlendirme toplantısı

Ortaöğretim kurumları müdürleriyle değerlendirme toplantısı
Ortaöğretim kurumları müdürleriyle değerlendirme toplantısı
MERSİN (AA) - Mersin Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, ortaöğretim kurumları müdürleriyle değerlendirme toplantısı yaptı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden...

MERSİN (AA) - Mersin Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, ortaöğretim kurumları müdürleriyle değerlendirme toplantısı yaptı. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Suphi Öner Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen toplantıda, eğitimin niteliğini arttırmaya yönelik çalışmalar, Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye  Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) projeleri, öğrenci devamsızlıkları, dönem sonunda yapılacak ortak sınavlar, okullar arasında nakil ve geçişler, bursluluk işlemleri, okul disiplin olayları ve akademik çalışmalar konuları değerlendirildi.

 Bütün okul müdürlerinden şeffaf, iletişime açık ve çözüm odaklı bir yönetim anlayışı sergilemelerini isteyen Gül, her yöneticinin kendi okulunu hem akademik, hem sosyal anlamda ilgi odağı haline getirmek için farklı uygulamalar yapmalarını istedi.

Öğrenci devamsızlığı konusunda hassas olunması gerektiğinin altını çizen Gül, bu konuda günlük kontroller yapılması talimatını verdi. 

Gül, özveri içinde çalışan müdürlere teşekkür etti.

Toplantıya, Ortaöğretim Kurumlarından Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Akyol ve İnsan Kaynaklarından Sorumlu Şube Müdürü Mükerrem Ekinci de katıldı.