Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili iddianame

Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili iddianame
Özgecan Aslan cinayetiyle ilgili iddianame
- Tutuklu 3 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi

MERSİN (AA) - Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili hazırlanan ve 3 sanık için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen iddianame mahkemece kabul edildi.

Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili tutuklu sanıklar Ahmet Suphi Altındöken, babası Necmettin Altındöken ve arkadaşı  Fatih Gökçe için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen ve 9 Nisan'da Tarsus 1. Ağır Ceza Mahkemesi 'ne sunulan iddianamenin kabul edildiği öğrenildi.

Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

- İddianameden

İddianamede sanıklardan Ahmet Suphi Altındöken'in "Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek, başka bir suçu işleyememekten kaynaklanan infialle öldürme, nitelikli cinsel saldırıya teşebbüs, cinsel saikle kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak" suçlarını işlediği belirtiliyor. Altındöken için bu suçlar gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.

Babası Necmettin Altındöken ile arkadaşı Fatih Gökçe için de "Canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürmek, bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürmek" gibi suçlardan dolayı aynı ceza isteniyor.