Özgecan Aslan'ın öldürülmesi davası

Özgecan Aslan'ın öldürülmesi davası
Özgecan Aslan'ın öldürülmesi davası
- HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Beştaş: "Özgecan simge davalardan biridir. Özgecan şiddete maruz kalan tüm kadınların davasıdır"

MERSİN (AA) - HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş, "Özgecan simge davalardan biridir. Özgecan şiddete maruz kalan tüm kadınların davasıdır" dedi.

Beştaş, Özgecan Aslan davasının görüldüğü Tarsus Adliyesi'nin bahçesinde yaptığı açıklamada, kadınların çığlığını duyurmak için adliyede olduklarını ifade etti.

Tüm Türkiye'nin Özgecan Aslan'a yapılanı gördüğünü anlatan Beştaş, "Özgecan simge davalardan biridir. Özgecan şiddete maruz kalan tüm kadınların davasıdır. Eşitlik ve özgürlük mücadelemiz bitmeyecek. Toplum bu davadan adil bir karar bekliyor" dedi.

Tarsus Kadın Platformu adına açıklama yapan Yasemin Yücel ise kadınların Özgecan davasına sonuna kadar sahip çıktığını söyledi.

Kadınlara karşı şiddetin önlenmesi için yasal düzenlemelerin bir an önce yapılmasını isteyen Yücel, "Özgecan'ın katillerinin işledikleri cinayete bir gerekçe bulmalarına izin vermeyeceğiz. Bu davada ve bundan sonra da haksız tahrik indiriminden de iyi hal indiriminden de yararlanmalarının karşısında olacağız" diye konuştu.