Özgecan Aslan'ın öldürülmesi davası

Özgecan Aslan'ın öldürülmesi davası
Özgecan Aslan'ın öldürülmesi davası
- Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Kav: - "Buradaki üst sınırdan ceza verilmesi, indirim uygulanmaması mantığının diğer kadın cinayetlerinde de uygulanmasını istiyoruz"

MERSİN (AA) - Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, Özgecan Aslan davasıyla ilgili karara ilişkin, "Buradaki üst sınırdan ceza verilmesi, indirim uygulanmaması mantığının diğer kadın cinayetlerinde de uygulanmasını istiyoruz" dedi.

Kav, Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili görülen davanın ardından Tarsus Adliyesi'nin bahçesinde yaptığı açıklamada, adaletin tecelli ettiğini, olması gereken kararın çıktığını söyledi.

Bu kararı sevinçle karşılayamadıklarını aktaran Kav, başka Özgecanlar olmaması için yapılması gerekenler bulunduğunu söyledi.

Davanın emsal kabul edilmesi gerektiğini vurgulayan Kav, "Buradaki üst sınırdan ceza verilmesi, indirim uygulanmaması mantığının diğer kadın cinayetlerinde de uygulanmasını istiyoruz. Bunun için çok ciddi bir çalışmamız var. Yıllardır sunduğumuz yasa teklifleri var" dedi.

Kav, TBMM'ye gidip, bütün milletvekillerini kadınların haklarını savunmaya davet edeceklerini de sözlerine ekledi.