Özgecan'ın babasından "iyilik" ödülü için teşekkür

Özgecan'ın babasından "iyilik" ödülü için teşekkür
Özgecan'ın babasından "iyilik" ödülü için teşekkür
- Baba Mehmet Aslan: "Bizi böyle bir ödüle layık görmelerinden dolayı şeref ve onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Sağlık problemlerimden dolayı bu ödülü almaya gidemeyeceğim" - "Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'e hakkımda söylemiş olduğu güzel sözlerden dolayı çok teşekkür ediyorum"

MERSİN (AA) - LALE KÖKLÜ -  Türkiye Diyanet Vakfınca bu yıl ilk kez dağıtılacak ''Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası İyilik Ödülleri'' kapsamında, "iyilik" ödülüne layık görülen Özgecan Aslan'ın babası Mehmet Aslan, ödüle layık görüldüğü için şeref ve onur duyduğunu söyledi.

Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ödüle layık görülmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek, "Bizi böyle bir ödüle layık görmelerinden dolayı şeref ve onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Sağlık problemlerimden dolayı bu ödülü almaya gidemeyeceğim" dedi.

Bazı olaylar meydana gelmeden önce tam olarak hakikatin bilinemeyeceğini vurgulayan Aslan, şunları söyledi:

" Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'e hakkımda söylemiş olduğu güzel sözlerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Hakikati yalnız Allah biliyor ve Allah'ın katında olan bir bilgidir. Bu anlamda biz her ne kadar uzun yıllar, kendi tabirimi kullanacağım, irfan mektebinde bir şeyler öğrenme gayreti içerisinde olsak da şüphesiz ki kimse kaderini bilemiyor. Bu elim olayın karşısında bizim kalbimizde olan gerçekler açığa çıkmıştır."

Ödüle aslında kendisinin layık olmadığını düşündüğünü ifade eden Aslan, şöyle konuştu:

"Her şey Allah'ın takdir ettiği mecralara doğru gidiyor. Biz insanlara düşen bir tek şey var o da yarınlarımızı, çocuklarımızın geleceğini cennete çevirmek. O küçük ruhların bu dünyaya uyum sağlayabilmeleri için onları baskılamayalım. Onlara kendi dünyamızın kurallarını dayatmayalım. Geleceği onlar kuracak, geleceğin bilgisi de onların kalbinde. Bu anlamda sevginin dilini en iyi bilen çocuklardır. Anne ve babalar çocuklara hayatı öğretirken onlardan da sevginin dilini öğrenmelerini tavsiye ediyorum."