PEKAY'dan öğrencilere eğitim desteği

PEKAY'dan öğrencilere eğitim desteği
PEKAY'dan öğrencilere eğitim desteği
MERSİN (AA) - Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) Mersin Şubesi, 81 üniversite öğrencisine eğitim desteği verecek.PEKAY Mersin Şube...

MERSİN (AA) - Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) Mersin Şubesi, 81 üniversite öğrencisine eğitim desteği verecek.

PEKAY Mersin Şube Başkanı Nur Baştuğ, Polisevi'nde öğrencilerin eğitimlerine destek vermek için düzenlenen etkinlikte, yaptıkları çalışmalardan elde edilen gelirlerle bu yıl 81 öğrenciye dönem sonuna kadar burs verildiğini söyledi.

Etkinliklerin süreceğini ifade eden Baştuğ, "Kentte ikamet eden şehit, malul, gazi ve halen Mersin Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan meslek mensuplarımızın çocuklarından, üniversitede öğrenim gören 81 gencimizin daha eğitim bursuna destek amacıyla böyle bir etkinlik organize ettik" dedi.

Baştuğ, gençlerin eğitimlerinde, devletin çalışmalarının yanı sıra sivil toplum kuruşlarına ve hayırseverlere önemli görevler düştüğünü belirterek, şöyle devam etti:

"Kültürünü, geleneğini, yardımlaşmayı ve paylaşmayı her zaman ön planda tutan, kimsesizlerin kimsesizi olan gönlü zengin bir milletin bireyleri olarak, bizlerin de bu gençlerimize destek vererek, eğitim hayatlarını bir nebze de olsa kolaylaştırmak adına, sizlerin katkısıyla yapabileceğimiz çok şey olduğuna inanıyorum."