"Sağlam KOBİ Bilgilendirme Toplantısı ve Eğitimi Projesi"

"Sağlam KOBİ Bilgilendirme Toplantısı ve Eğitimi Projesi"
"Sağlam KOBİ Bilgilendirme Toplantısı ve Eğitimi Projesi"
- Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Genel Sekreteri Özgür: - "Projeyle Türkiye ekonomisinin büyük bölümünü oluşturan KOBİ'lerin, afetlere daha hazırlıklı hale gelmesini amaçlıyoruz"

MERSİN (AA) - Türkiye  Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Genel Sekreteri Ali Ercan Özgür, "Sağlam KOBİ Bilgilendirme Toplantısı ve Eğitimi Projesi" ile küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin (KOBİ) afetlere daha hazır hale gelmesini amaçladıklarını söyledi.

Özgür, derneklerinin, UPS Vakfı,  Dünya Ekonomik Forumu ve yerel paydaşlarla Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki (MTSO) toplantısında, projenin yaklaşık 2 yıldır Türkiye'de uygulandığını kaydetti.

Sanayi ve ticaret odaları aracılığıyla KOBİ'lere ulaşmaya çalıştıklarını aktaran Özgür, "Projeyle Türkiye ekonomisinin büyük bölümünü oluşturan KOBİ'lerin, afetlere daha hazırlıklı hale gelmesini amaçlıyoruz. Ülkemiz bir afet bölgesi, yarın ne olacağını bilmiyoruz. Özellikle Mersin ve Adana'da çalışmalarımızı sürdürmek için görüşme yaptık ve bunun olumlu sonuçlar vereceğini umut ediyoruz" dedi.

UPS Vakfı Türkiye İş Sağlığı Güvenliği Yönetmeni Kerem Gök de Adana ve Mersin'in ülke ekonomisi önem taşıdığına dikkati çekerek, bu anlamda projenin yöre için vazgeçilmez olduğunu vurguladı.

İşletmelerin olası afetlerden en az etkilenmesini amaçladıklarını aktaran Gök, "İş sürekliliği devamı adına bu projenin önemli olduğunu düşünüyoruz" dedi.

MTSO Genel Sekreteri Kadir Dölek ve ÇKA proje uygulama uzmanı Murat Torun da projede emeği geçenlere teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Adana

  ,

  Mersin

  ,

  Proje

  ,

  afet

  ,

  ülke

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  sosyal