Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu:
-"(Muhalefetin seçim vaatleri) Mevlana, 'Av zamanı kuşlara atılan yem cömertlikten değildir' diyor. Bunlar seçim zamanını av zamanı biliyorlar. Milleti de kuş beyinli zannediyorlar. Halbuki kendileri kuş beyinli. Çünkü bu millete hizmet etme gibi bir dertleri olmadı"

MERSİN (AA) - Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, seçim zamanı yapılan vaatleri anımsatarak, "Mevlana, 'Av zamanı kuşlara atılan yem cömertlikten değildir' diyor. Bunlar seçim zamanını av zamanı biliyorlar. Milleti de kuş beyinli zannediyorlar. Halbuki kendileri kuş beyinli. Çünkü bu millete hizmet etme gibi bir dertleri olmadı" dedi. 

 Bakan Müezzinoğlu, Mersin Entegre Sağlık Kampüsü inşaatındaki incelemelerinin ardından merkez Toroslar ilçesinde bulunan Çukurova Ortaokulu'ndaki bisiklet dağıtım törenine katıldı. 

Burada öğrencilerin 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan Müezzinoğlu, Türkiye olarak en büyük zenginliğin gençler olduğunu söyledi. 

Müezzinoğlu, sağlıklı yaşam için 4 yılda 1 milyon bisiklet dağıtmayı hedeflediklerini belirterek, "Bu 1 milyon bisikletimizi sevgili gençlerimize ve çocuklarımıza dağıtacağız. Vatandaşlarımıza dağıtacağız ki sizlere sağlıklı bir yaşam kültürü edindirebilelim " diye konuştu.

Müezzinoğlu, konuşmasının ardından bir bisiklete binerek, öğrencilerle beraber kısa bir tur attı.

- Seçim ofisi açılışına katıldı

Daha sonra partisinin Akdeniz ilçesindeki seçim ofisinin açılışına katılan Bakan Müezzinoğlu, seçim otobüsünün üzerinden yaptığı konuşmada, 7 Haziran seçimlerinin ülke için hayırlı olmasını diledi.

AK Parti 'nin kurulduğu günden beri hep milletin hizmetinde milletle birlikte yürüdüğünü ifade eden Müezzinoğlu, "İnşallah, 7 Haziran'dan sonra çok daha güçlü bir şekilde 77 milyon ülke insanımızla bir arada olacağız. Birileri bu millete, demokrasiye ve milli iradeye hep tuzak kurdu. Milletin temsilcilerine 'muhtar bile olamazsın' dediler. Ama bu millet O'nu Cumhurbaşkanı yaptı" diye konuştu.

Gece, gündüz demeden millet için çalıştıklarının altını çizen Müezzinoğlu, şöyle devam etti:

"Birileri seçim zamanında çıkıyor birçok vaatlerde bulunuyor. Mevlana'nın bir sözüyle onlara atıfta bulunacağım. Mevlana, 'Av zamanı kuşlara atılan yem cömertlikten değildir' diyor. Bunlar seçim zamanını av zamanı biliyorlar. Milleti de kuş beyinli zannediyorlar. Halbuki kendileri kuş beyinli. Çünkü bu millete hizmet etme gibi bir dertleri olmadı. Milletle beraber hiç yürümediler. Milletin dertlerini kendi dertleri görmediler. Milletimiz 2002 yılında ambulans bulamıyordu. Kazara bulduğu ambulans da 'mazotunu doldurursan hastanı götürürüz' diyorlardı. Şimdi ambulans helikopterlerimiz var. Ambulans uçaklarımız var. İnşallah Mersinimize şehir hastanelerimiz de geliyor. 1260 yataklı son derece modern bir şehir hastanesini seneye bu vakitte hizmete açacağız." 

Daha sonra Toros Devlet Hastanesi'ni ziyaret eden Müezzinoğlu, Adana'ya gitti.