Şanlıurfa'daki terör saldırısı

Şanlıurfa'daki terör saldırısı
Şanlıurfa'daki terör saldırısı
- Mersin Barosu Başkanı Antmen ve Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkanı İzol, kınama mesajı yayımladı

MERSİN (AA) - Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen ve Mersin Girişimci İşadamları Derneği (Mersin GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İzol, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını kınadı.

Antmen, yaptığı yazılı açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara acil şifalar, halka da metanet diledi.

Saldırıyı "alçak bir katliam" olarak niteleyen Antmen, " Bugün ülkemizin kuzeyi, güneyi, batısı ve doğusu ile birlik olma bu alçak terörü lanetleme ve onursuz teröre karşı etkin önlemler alma günüdür. Suruç'ta yaşanan alçak, hain ve onursuz terör saldırısını nefretle kınıyor önce ülkemizde, sonra komşularımızda ve tüm dünyada yurtta sulh, cihanda sulh diyoruz" ifadelerini kullandı.

Mersin GİAD Yönetim Kurulu Başkan İzol da terör saldırısıyla ilgili tüm Türkiye 'ye "kenetlenme" çağrısı yaptı.

Herkesin, siyasi ve dünya görüşü, dili, etnik kökeni ne olursa olsun bu topraklarda yaşayan tüm kesimlerin teröre karşı birlikte hareket etmesi gerektiğini vurgulayan İzol, "Suruç'taki kanlı terör eyleminde hayatını kaybeden insanlar şöyleydi böyleydi demenin kimseye, ülkemize bir faydası yoktur. Yaşamını yitirenler bu ülkenin pırıl pırıl gençleriydi. Tıpkı Adıyaman'da şehit olan askerimiz gibi" sözlerini kullandı.