Şehit Savcı Kiraz okulunda dualarla anıldı

Şehit Savcı Kiraz okulunda dualarla anıldı
Şehit Savcı Kiraz okulunda dualarla anıldı
- Kiraz için mezunu olduğu Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gıyabi cenaze namazı kılındı - Şehit Savcı Kiraz'ın adı okulun kütüphanesine verildi

MERSİN (AA) - Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz için mezunu olduğu Mersin Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gıyabi cenaze namazı kılınırken, adı da okulun kütüphanesine verildi.

Okuldaki mescitte kılınan cuma namazı öncesi, Kiraz için okutulan hatimlerin duası yapıldı. Okulun duvarına asılan pankartla da Kiraz'a Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilendi.

Cuma namazının ardından ise şehit savcı için gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaza katılanlar yakalarına siyah kurdele takarken, öğrenciler de lokum dağıttı.

Bu arada, Kiraz'ın adı okulun yenilenen kütüphanesine verildi. Yeni yerine taşınan kütüphanenin girişine  "Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesi" tabelası asıldı.

Öte yandan AK Parti İl Gençlik Kolları üyeleri de Muğdat Camisi'nde Kiraz için gıyabi cenaze namazı kıldı.

İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Sait Kayan, namaz sonrasında, Kiraz'ın odasında rehin alındığında çekilen fotoğraflarının yayımlanmasına tepki göstererek, terörün insanlık suçu olduğunu haykıracaklarını belirtti.