Sığınmacıların yakalandığı gemiden hırsızlık girişimi

Sığınmacıların yakalandığı gemiden hırsızlık girişimi
Sığınmacıların yakalandığı gemiden hırsızlık girişimi
- Mersin'de 333 sığınmacının yakalanmasından sonra karaya çekilen kuru yük gemisinden hırsızlık yapıldığı ihbarı polisi harekete geçirdi - Gemiye itfaiye merdiveni aracılığıyla giren polis ekipleri, şüpheli bir kişiyi gözaltına aldı

MERSİN (AA) - Mersin'de içerisinde 333 sığınmacının yakalanmasından sonra karaya çekilen kuru yük gemisinden hırsızlık yaptığı iddia edilen bir kişi gözaltına alındı. 

Balıkçı barınağının sahil kıyısında demirlenmiş olan "Burçin" isimli gemiye şüphelilerin çıktığı ihbarını alan deniz polisi, geminin çevresini sardı.

Polislerin, yüksek olduğu için çıkamadığı gemi için olay yerine itfaiye çağrılırken, ekipler, itfaiye merdiveniyle çıktığı güvertede uzun süre inceleme yaptı.

Yapılan incelemenin ardından, şüphelilerin buradaki bakır kabloları çuvallara doldurup, suya attığı tespit edildi. Bu sırada, olay yeri çevresinde bulunan üzeri ıslak bir kişi gözaltına alındı.

Başka şüphelilerin saklanmış olabileceği şüphesiyle gemide devam eden aramalarda, balyoz ile kırılan kazan dairesinde de hırsızlık izlerine rastlandı ancak kimse bulunamadı. 

Suya atılan bakır kablolar, ekipler tarafından alınırken, gözaltına alınan şüpheli polis merkezine götürüldü.

Geçen ocak ayında yurtdışına kaçmak isteyen 333 sığınmacının yakalandığı kuru yük gemisi, o dönemden beri sahil kıyısında demir atmış halde duruyor. 


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Gemi

  ,

  İddia

  ,

  Olay yeri

  ,

  İnceleme