Silifke Belediye Başkanı Turgut:

Silifke Belediye Başkanı Turgut:
Silifke Belediye Başkanı Turgut:
- "Son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle Silifke ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın kutlama programlarını iptal ettik"

MERSİN (AA) - Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle Silifke ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın kutlama programlarını iptal ettiklerini bildirdi.

Turgut, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde yaşanan terör olayları ve art arda gelen şehit haberleri nedeniyle bu yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının yapılmayacağını kaydetti.

Şehit haberlerinin tüm ülkede olduğu gibi Silifke halkını da üzdüğünü ifade eden Turgut, şöyle devam etti:

"Ulusal bağımsızlığımız ve onun teminatı devletimiz, on yıldır emperyalizmin ve hizmetindeki terör örgütlerinin hedefi olmuştur. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, güvenlik güçlerimiz ve halkımız buna karşı gövdesini siper etmiş, bu uğurda binlerce şehit vermiş, gerekirse daha fazlasını vermeye de hazırdır. Son günlerde terör örgütleri yine saldırıya geçmiş, ölüm saçmaya başlamışlardır. Her gün ülkemizin bir başka köşesinden al bayrağa sarılı şehit cenazeleri kaldırılmakta, ocaklara ateş düşmektedir. Yapılan saldırıların artık kınama ve protesto eylemleri ile geçiştirilemeyecek kadar yoğun olması hepimizi çok üzmektedir. Halkımızın her zorluğun üstesinden geldiği gibi bu hain olaylar karşısında da soğukkanlılığını sürdüreceğinden şüphemiz yoktur. Halkımız yine birlikte, kardeşçe gönenç içinde bir yaşam sürdürecek ve Atatürk 'ün hedef olarak gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkacaktır. Bu inançla başta kayıplar veren Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet teşkilatımız olmak üzere Türk halkına başsağlığı dilerken ailelerin acılarını paylaşıyoruz."