Silifke Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi

Silifke Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi
Silifke Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi
MERSİN (AA) - Silifke Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. 153 işçiyi ilgilendiren sözleşmede işçilere...

MERSİN (AA) - Silifke Belediyesi ile Belediye- İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. 153 işçiyi ilgilendiren sözleşmede işçilere yüzde 13'lük zam verildi.

Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, törenin ardından yaptığı konuşmada,  sosyal demokrat belediyeciliğin bir anlayışı olarak emeğin ve emekçinin her zaman yanında olduklarını söyledi.

Silifke Belediyesi'nin borcu olmayan ender belediyelerden biri olduğunu ifade eden Turgut, şöyle konuştu:

"153 işçimize yıllık yüzde 13 oranında zam verdik. Belediye olarak kasamıza giren her kuruşun en adil şekilde harcanmasına özen gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu yana işçilerimizin maaşını, ikramiyelerini ve sigorta primlerini düzenli ödedik. Kasamızda kalan parayla da hizmet ürettik. Prensibimiz gereği çalışanlarımızın haklarını alın terleri kurumadan ödemek gider hanemizin ilk sırasında bulunmaktadır. ilçemize beraber yaptığımız hizmetlerde önemli katkıları olan işçilerimizin sevinçte ve kederde her zaman yanındayız." 

Belediye-İş Sendikası Mersin Şube Başkanı Ali Sönmez de bugüne kadar işçiye gösterdiği alaka ve verdiği destekten dolayı Başkan Turgut'a teşekkür etti.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  zam

  ,

  Silifke

  ,

  Belediye

  ,

  ,

  başkan

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  sigorta

  ,

  hizmet