Silifke'de tekvandoculara kuşakları törenle takıldı

Silifke'de tekvandoculara kuşakları törenle takıldı
Silifke'de tekvandoculara kuşakları törenle takıldı
MERSİN (AA) - Silifke'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından açılan tekvando kursuna katılıp bir üst kuşağa geçen sporculara...

MERSİN (AA) - Silifke'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından açılan tekvando kursuna katılıp bir üst kuşağa geçen sporculara kuşakları törenle takıldı. 

Kaymakam Şevket Cinbir, Silifke Spor Salonu'nda yapılan törende yaptığı konuşmada, ilçede tekvando sporuna olan ilginin kendisini memnun ettiğini söyledi. 

Ailelerin çocuklarının hangi spora yetenekli olduğunu keşfedip o spora yönlendirmesi gerektiğini ifade eden Cinbir, şöyle devam etti:

"Velilerden isteğim çocukların spor yapmalarına engel olmamalarıdır. Çocuklarımızı yaşamları boyunca sporun içinde olmaları sağlarsak onların kötü alışkanlıklarına yönelmelerini de önlemiş oluruz. Silifke'den daha önce birçok sporcu yetişti. Bu sporcularımız, ülkemiz ve dünyada büyük başarılara imza attılar. Ben inanıyorum ki bu çocuklarımız da yetenekleriyle olimpiyatlarda şampiyon olup orada şanlı bayrağımızı göndere çektirip, İstiklal Marşımızın söylenmesini sağlayacaklardır."

Sporu sadece futbol olarak düşünmemek gerektiğini vurgulayan Cinbir, tüm spor dallarına da ilgi gösterilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.  

Konuşmanın ardından, sınavlarda başarılı olan 70 öğrenciye kuşaklarını Kaymakam Cinbir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hasan Hüseyin Artural ve antrenör Mehmet Ali Dursun taktı. 


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Mersin

  ,

  Silifke

  ,

  spor

  ,

  Kaymakam

  ,

  ilçe

  ,

  şampiyon