Silifke'de uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı

Silifke'de uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı
Silifke'de uygulamalı girişimcilik eğitimi tamamlandı
MERSİN (AA) - Silifke Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen "uygulamalı girişimcilik eğitimi"ni tamamlayan...

MERSİN (AA) - Silifke Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB ve İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen "uygulamalı girişimcilik eğitimi"ni tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, Ticaret Odası Toplantı Salonu'nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kurslar sayesinde yeni iş yerlerinin açılmasının önemli olduğunu söyledi.

Vatandaşların girişimciliklerini ön plana çıkararak yeni iş sahaları, iş yerleri açtığını ifade eden Cinbir, şunları söyledi:

"Kaymakamlık olarak üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bizim ülkemizde pilot çok fazla ancak uçaklarımıza malzeme üretecek girişimcimiz yok. Neden buralardan çıkmasın. Neden farklı alanlarda bir çok girişimcimiz devletimizin sağladığı hizmetlerden yararlanmasın."

Silifke Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar da kurslar sayesinde Silifke'nin kalkınmasına faydalı olmaya çalıştıklarını, Silifke'nin gelişmesi için ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını bildirdi.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı.