Silifkeli incir üreticisi fiyattan memnun

Silifkeli incir üreticisi fiyattan memnun
Silifkeli incir üreticisi fiyattan memnun
MERSİN (AA) - Mersin'in Silifke ilçesinde hasadı yapılan ve kilogramı 5 liradan satılan incir üreticilerin yüzünü güldürüyor.İlçede özellikle Göksu...

MERSİN (AA) - Mersin'in Silifke ilçesinde hasadı yapılan ve kilogramı 5 liradan satılan incir üreticilerin yüzünü güldürüyor.

İlçede özellikle Göksu Vadisindeki Keben, Sabak, Senir, Nuru, İmambekirli, Evkafçiftliği ve Kargıcak mahallelerinde üretimi yapılan incir, yurdun değişik yerlerine gönderilmenin yanında üreticiler tarafından da yol kenarlarında kurulan tezgahlarda 5 liradan alıcı buluyor.

Silifke Ziraat Odası Başkanı Mahire Can, yaptığı açıklamada, 300 dönüm arazideki incir ağaçlarından bu yıl 400 ton incir hasadının beklendiğini kaydetti.

İncir hasat sezonunun 2 ay sürdüğünü ifade eden Can, hasadı yapılan ürünlerin Ankara , Antalya , Konya, Bursa, İstanbul olmak üzere talebe göre Türkiye 'nin değişik illerine gönderildiğini belirtti.

Erkencilik ve damak zevki bakımından Silifke yöresi ve Göksu Vadisi'nde üretilen incirlerin ayrı bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Can, fiyatın üreticiyi memnun ettiğini sözlerine ekledi.