Tadilat yaptığı evde bulduğu altınları polise teslim etti

Tadilat yaptığı evde bulduğu altınları polise teslim etti
Tadilat yaptığı evde bulduğu altınları polise teslim etti
MERSİN (AA) - Mersin'in Tarsus ilçesinde bir inşaat mühendisi, tadilat yaptığı evde çöplerin arasında bulduğu yaklaşık 40 bin lira...

MERSİN (AA) - Mersin'in Tarsus ilçesinde bir inşaat mühendisi, tadilat yaptığı evde çöplerin arasında bulduğu yaklaşık 40 bin lira değerindeki altınları polise teslim etti.

İnşaat mühendisi Ali Altınsucu, Şehit Mustafa Mahallesi 3504 Sokak'ta tadilatını üstlendiği  2 katlı evde çalışmalara başladıktan sonra evdeki çöplerin arasında bir bezin içerisinde çoğu bilezikten oluşan altın buldu.

Altınsucu, yaklaşık 40 bin lira değeri olduğu belirtilen 22 altın, 3 gümüş takı ile 1 Osmanlı tuğrası ve tedavülden kalkmış bozuk paraları sahibine vermek istedi.

Evin sahibinin vefat etmesi, çocuklarının da engelli olması nedeniyle mahkeme kararıyla tayin edilen vasinin evi, tadilat işini yaptıranlara kiraladığını öğrenen Altınsucu, altınları tutanakla polise teslim etti. 

Bu arada, polisin ulaştığı vasi tayin edilen kişinin ise altınları alacağı öğrenildi.

Altınsucu, yaptığı açıklamada, altınları görünce sahiplerine ulaştırmak istediğini, kimseye ulaşamayınca da polise teslim ettiğini anlattı.