Tarsus Belediye Başkanı Can, müteahhit ve mimarlarla buluştu

Tarsus Belediye Başkanı Can, müteahhit ve mimarlarla buluştu
Tarsus Belediye Başkanı Can, müteahhit ve mimarlarla buluştu
MERSİN (AA) - Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, ilçedeki müteahhit, mimar, mühendis ve asansör firma temsilcileriyle bir araya geldi.Can, Belediye...

MERSİN (AA) - Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, ilçedeki müteahhit, mimar, mühendis ve asansör firma temsilcileriyle bir araya geldi.

Can, Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, herkesin kanun ve kurallara uyması gerektiğini söyledi.

Tarsus'a daha güzel hizmet verebilmek için mücadele ettiklerini ifade eden Can, şöyle konuştu:

"Tarsus'ta 18 ayda hem Büyükşehir Yasasına alıştık, adapte olduk hem de yol haritamızı belirleyerek hedeflerimize ilerliyoruz. Şehit Mustafa Mahallesi'nde belediye olarak biz imar yönünden yapacağımızı yaptık. Büyükşehir Meclisinde encümene girdikten sonra Şehit Mustafa Mahallesi'nde müteahhitlerimiz inşaatlarını yapmaya başlayacak. Sit alanları dışında kalan yerleri müteahhitlere açıyoruz. Ergenekon Mahallesi'nde sit alanı ve sit alanı dışında kalan 2 bölge var. 590 dönüm arazi üzerine kurulu yer ve belli sit alanı olan yerdeki çalışmayı yaparak kontrol aşamasına getirdik. Belediyemiz kontrol ettikten sonra askıya çıkacak ve müteahhitlerimizin önü açılmış olacak."

Toplantıya katılan mimar, mühendis ve müteahhitler de sorunlarını anlattı.