Tarsus Kaymakamı Atmaca:

Tarsus Kaymakamı Atmaca:
Tarsus Kaymakamı Atmaca:
- "Tarsuslu çiftçiler, sanayiciler, girişimciler tarım ve tarıma dayalı sanayide kendi markalarını yaratacak güce ve potansiyele sahiptir. Bu potansiyeli harekete geçirmek için daha çok çalışmalıyız"

MERSİN (AA) ? Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, Tarsus'un birçok alanda olduğu gibi özellikle tarım ürünlerinde de kendi markasını yaratarak dünyaya açılması gerektiğini söyledi.

Kaymakam Atmaca, Tarsus Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer ve yönetim kurulunu kabulünde yaptığı konuşmada, Tarsus'un tarımda Türkiye 'nin önde gelen verimli ve bereketli tarım arazilerine sahip olduğunu belirterek, çok önemli bir havzada bulunduğuna dikkati çekti.

Kaymakam Atmaca, "Tarsuslu çiftçiler, sanayiciler, girişimciler tarım ve tarıma dayalı sanayide kendi markalarını yaratacak güce ve potansiyele sahiptir. Bu potansiyeli harekete geçirmek için daha çok çalışmalıyız" dedi.

Atmaca ayrıca, ilçenin tarihi ve kültürel değerlerinin de çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer de Türkiye'de üzüm üretiminin yüzde 33'ünün Tarsus'tan karşılandığını belirterek, "İlçemizde 200 bin dekar alanda bağcılık yapılmakta ve 350-400 bin ton arasında rekolte sağlanmakta. Geçen yıl 96 bin ton üzüm ihracat ettik. Tarsus çiftçileri olarak biz toprağa kara sevdalıyız. Her şeye rağmen bizler toprağımızdan, üretimimizden vazgeçmeyiz" diye konuştu.

Ergezer ayrıca, Organize Gıda İhtisas Bölgesi oluşturmak için girişimde bulunduklarını ve buna destek beklediklerini sözlerine ekledi.