Tarsus'ta çiftçilere tarım makinesi desteği

Tarsus'ta çiftçilere tarım makinesi desteği
Tarsus'ta çiftçilere tarım makinesi desteği
MERSİN (AA) - Tarsus Ziraat Odası, çiftçilere destek amacıyla taş toplama makinesi ve traktör satın aldı.Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer, teslimat...

MERSİN (AA) - Tarsus Ziraat Odası, çiftçilere destek amacıyla taş toplama makinesi ve traktör satın aldı.

Ziraat Odası Başkanı Ali Ergezer, teslimat töreninde yaptığı konuşmada, 120 bin liraya mal olan araçlarla, özellikle kırsal kesimdeki üreticileri kalkındırmayı amaçladıklarını söyledi. 

Kırsal kesimde bulunan 50 bin dönüm taşlık araziyi tarıma kazandırmak istediklerini belirten Ergezer, "Ziraat Odası yönetimi olarak hizmette sınır tanımıyoruz. Bölgemizin kırsal kesiminde bulunan 50 bin dönüm taşlık araziyi tarıma kazandırmak ve üretime katkı sağlatmak istiyoruz. Hizmet bizim için zevktir" dedi.

Tarsus ve bölgesinde tarımın hızla geliştiğini ifade eden Ergezer, ovadaki arazilerde üreticiler senede 3 ürün alırken, kırsaldaki köylülerin tek ürün aldığını, bu nedenle taşlık arazileri taşlardan temizleyerek meyveciliği geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Aldıkları taş toplama makinesi ve traktörü firmaların maliyetinin altında verdiğini kaydeden Ergezer, "Her 2 aracımız çiftçilerimize ve odamıza hayırlı uğurlu olsun. Biz Ziraat Odası olarak köylülerimizin, çiftçilerimizin gelişmesi için her türlü desteği vermeye, özveride bulunmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Ziraat

  ,

  hizmet