Tarsus'ta gazeteciden fotoğraf sergisi

Tarsus'ta gazeteciden fotoğraf sergisi
Tarsus'ta gazeteciden fotoğraf sergisi
MERSİN (AA) - Mersin'de gazetecilik yapan Mustafa Ercan, Tarsus ilçesinde sahne fotoğraflarını konu alan bir sergi açtı.Tarsus Fotoğraf Derneği'nde...

MERSİN (AA) - Mersin'de gazetecilik yapan Mustafa Ercan, Tarsus ilçesinde sahne fotoğraflarını konu alan bir sergi açtı.

Tarsus Fotoğraf Derneği'nde açılışı gerçekleştirilen ve küratörlüğünü Monika Kuki'nin yaptığı "Parmak Ucunda Yaşamlar" adlı sergide, 30 fotoğraf sanat severlerle buluştu.

Gazeteci Ercan, açılışın ardından gerçekleştirdiği söyleşide, sahne fotoğrafçılığının püf noktaları hakkında bilgiler verdi.

Mersin'in Devlet Opera ve Balesi ile Devlet Türk Müziği Korosu'nun yanı sıra birçok kurumun sanatsal etkinliğine ev sahipliği yaptığına dikkati çeken Ercan, "Bölgemiz İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya'dan geri kalır bir yanı yok. Fotoğrafçı olarak ilgi alanımızı çeşitlendirip farklı kareler çekmeye başladığımızda bunu fark ediyoruz. Belgesel fotoğrafları çekmeme rağmen sahne beni büyülüyor. Bu nedenle de imkanlarım doğrultusunda yaşadığım kentin hiçbir sanatsal ve kültürel faaliyetinden uzak kalmamaya çalışıyorum" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Tarsus Fotoğraf Derneği Başkanı Reşit Tok, günün anısına Mustafa Ercan'a teşekkür belgesi verdi.