Tarsus'ta girişimcilik kursiyerleri sertifikalarını aldı

Tarsus'ta girişimcilik kursiyerleri sertifikalarını aldı
Tarsus'ta girişimcilik kursiyerleri sertifikalarını aldı
MERSİN (AA) - Tarsus Ticaret Borsası'nın KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan 298 girişimci adayına sertifikaları...

MERSİN (AA) - Tarsus Ticaret Borsası'nın KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan 298 girişimci adayına sertifikaları verildi.

Ticaret Borsası Başkanı Murat Kaya, borsada düzenlenen sertifika töreninde yaptığı konuşmada, şimdiye kadar 10 ayrı kurs tamamladıklarını, kursiyerlerden herhangi bir ücret alınmadığı söyledi.

Gençlerin, kadınların, öğrencilerin, engellilerin ve girişimcilerin istihdamına geçişini kolaylaştıran politikalar üretmek için kurumların işbirliklerinin önemli rol alacağını belirten Kaya, "2015 yılının mart ayından itibaren düzenlediğimiz 10 kursla bugüne kadar 298 kişiyi mezun ettik. Mezunlardan 33'ü kendi işini kurarken, 117'si işletme kurma sürecini başlattı" dedi.

KOSGEB Mersin İl Müdürü Danyal Peker de kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlere sertifikalarını verdiklerini söyledi.

 Kursiyerlerin aldıkları sertifikayla yapacakları iş planlarının da kabulüyle 30 bin lira hibe ve 70 bin lira da 2 yıl geri ödemesiz kredi desteğinden yararlanmaya hak kazandığını aktaran Peker, bu tür kursların devam edeceğini aktardı.

Konuşmaların ardından kursiyerlere belgeleri verdi.