Tarsus'ta güzellik salonlarına denetim

Tarsus'ta güzellik salonlarına denetim
Tarsus'ta güzellik salonlarına denetim
MERSİN (AA) - Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Çevre Sağlık Müdürlüğü ekipleri  berber, kuaför ve güzellik salonlarını denetledi.Yapılan...

MERSİN (AA) - Tarsus Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Çevre Sağlık Müdürlüğü ekipleri  berber, kuaför ve güzellik salonlarını denetledi.

Yapılan denetimde iş yerlerinde sağlık koşullarına uygunluk, iş yeri açma ve çalışma ruhsatı, hijyen belgesi ve çalışma belgeleri olup olmadığı kontrol edildi. Kurallara uymayan iş yeri sahiplerine de gerekli uyarılarda bulunuldu. 

Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, yaptığı açıklamada, bu tür denetim ve kontrollerin sık sık devam edeceğini, temizlik ve hijyen kurallarına uymayan  iş yerlerine yasal işlemlerin yapılacağını belirtti.

Halk sağlığını tehdit eden her türlü işlemlere karşı olduklarını ifade eden Can; "Halk sağlığını korumak ve koruyucu sağlık hizmetlerini sürdürmek, halkımızın sağlıklı hizmet alabilmelerini için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Denetlemede eksik görülen hususlar hakkında ilk olarak uyarı, daha sonra cezai işlem uygulanacaktır" dedi.