Tarsus'ta müsteşarlar toplantısı yapıldı

Tarsus'ta müsteşarlar toplantısı yapıldı
Tarsus'ta müsteşarlar toplantısı yapıldı
MERSİN (AA) - Tarsuslular Derneği (TADER), Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ile Tarsus Güç Birliği Vakfı tarafından  "Uluslararası Bilim, Ekonomi,...

MERSİN (AA) - Tarsuslular Derneği (TADER), Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası ile Tarsus Güç Birliği Vakfı tarafından  "Uluslararası Bilim, Ekonomi , Teknoloji ve Ticaret Müsteşarları Toplantısı" gerçekleştirildi.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Koçak, odada düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, yaklaşık 10 bin yıllık geçmişe sahip, dünyanın en eski yerleşim birimlerinden olan Tarsus'un, tarihi ve kültürel zenginliğinin yanı sıra bereketli topraklarıyla tarımda ülkenin en önemli üretim yerlerinden birisi olduğunu söyledi.

TADER Genel Başkanı Ali Fuat Ulay, dernek olarak kuruluşlarından bu yana geçen 2 yıllık süre içinde 80'e yakın etkinlik düzenlediklerini ve Tarsus'ta 6 uluslararası faaliyeti hayata geçirdiklerini ifade etti.

Almanya Bilim Bölümü Başkanı Feza İnan ise Almanya ile Türkiye arasında öteden beri ciddi anlamda ticari işbirliği yaptıklarını belirterek, "Alman işadamlarının Türkiye'de 5 milyar doların üzerinde yatırımları var. Türkiye'ye gelen Alman turist sayısı ise 5 milyondan fazla" dedi.

Konuşmaların ardından Tarsuslu işadamlarıyla görüşüp soruları yanıtlayan müsteşarlar, Tarsus'un yatırım yapmaya çok uygun bir bölge olduğuna dikkati çekti.

Toplantıya, fahri konsoloslar ve çok sayıda iş adamı katıldı.