Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi Projesi tanıtıldı

Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi Projesi tanıtıldı
Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi Projesi tanıtıldı
- MTSO Başkanı Aşut: - "Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezleri, bölgemizin kalkınmasını destekleyecek ve firmalarımızın uluslararası alanda rekabet edilebilirliğini sağlayacak ve yeni nesil ticari bilgi üretecektir"

MERSİN (AA) - Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) 2015 Yılı Üretim ve Çevre Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan "Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi Projesi"nin tanıtımı yapıldı.

MTSO'dan yapılan açıklamaya göre, Adana ve Mersin'de yer alan firmaların rekabet edebilirliğini sağlamak için hazırlanan proje, MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe ile Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Ruhi Koçak'ın katıldığı, bir otelde düzenlenen toplantıyla tanıtıldı.

Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) 2015 Yılı Üretim ve Çevre Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan çalışma kapsamında, Mersin, Adana ve Tarsus'ta kurulacak olan "Ticari İstihbarat Merkezleri" ile firmalar, uluslararası alanda hareket eden tüm ticari işletmelerin bilgilerine ulaşma fırsatı yakalaması hedefleniyor.

Projeyle, firmaların, uluslararası alanda rekabet güçlerini arttırması, aynı zamanda da ticaret ve sanayi odaları kanalıyla, tüm dünyadaki müşterilerinin ve rakiplerinin cirolarından, banka hareketlerine, firma sahibinin cep telefonundan üretim detaylarına kadar her türlü bilgiye ulaşabilmesi amaçlanıyor.

Aşut, toplantıdaki konuşmasında, rekabetin, ticaretin başladığı günden beri var olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Günümüzde bu rekabet acımasız ve sert bir seviyeye gelmiştir. Sadece daha iyi ürün üretme veya daha ucuza satma bir kriter değildir. Günümüzde rekabetin kriterleri ve etmenleri değişmiştir. Bu etmenlerden birisi de bölgesel hareket edebilmektir. Yani, güç birliğidir. Adana ve Mersin bölgesinde yer alan firmaların rekabet edebilirliği için hazırlanan bu projenin hedeflerinden biri de bölgesel işbirliğidir. Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezleri, bölgemizin kalkınmasını destekleyecek ve firmalarımızın uluslararası alanda rekabet edilebilirliğini sağlayacak ve yeni nesil ticari bilgi üretecektir."


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Mersin

  ,

  çevre

  ,

  İstihbarat

  ,

  Proje

  ,

  Banka

  ,

  sanayi

  ,

  firma

  ,

  2015