Tüketici Hakları Derneğinden dolandırıcılık uyarısı

Tüketici Hakları Derneğinden dolandırıcılık uyarısı
Tüketici Hakları Derneğinden dolandırıcılık uyarısı
MERSİN (AA) - Silifke Tüketici Hakları Derneği Silifke Şube Başkanı Mahmut Ali Selvi, vatandaşları telefon dolandırıcılarına karşı uyardı.Selvi,...

MERSİN (AA) - Silifke Tüketici Hakları Derneği Silifke Şube Başkanı Mahmut Ali Selvi, vatandaşları telefon dolandırıcılarına karşı uyardı.

Selvi, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde dolandırıcıların vatandaşları telefonla arayıp "adınıza tanımlanmış kredi var" diyerek dolandırmaya başladıklarını belirtti.

Her geçen gün yeni yeni dolandırıcılık şekliyle karşılaştıklarını ifade eden Selvi, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Dolandırıcılığın yeni yeni şekli çıkıyor. İnsanların zayıf yönünü bulup aracı kurum adına arıyoruz diyerek kredi çıkarma vaadiyle yeni bir dolandırıcılık türü yaygın. Silifke ve çevresinde yoğun olan dolandırıcılık şu şekilde işliyor.  KOBİ veya kalkınma ajansları aracılık şirketiyiz. Adınıza açılmış ve 10 bin ila 300 bin lira arasında tanımlanmış krediniz var. Bu kredinin yüzde 52'si hibe, yüzde 48'i 2 yıl sonra faizsiz olarak ödeyebileceksiniz şeklinde esnaf, tüccar aranıyor. Hemen ardından da 498 lira dosya açılış masrafı isteniyor. Bu para da iki gün içerisinde posta aracılığı ile gelen dosya ile birlikte ödeniyor."

Bu şekilde ismini açıklamak istemeyen bir vatandaşın da dolandırılmaktan son anda kurtulduğunu anlatan Selvi, vatandaşların dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları gerektiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  Silifke

  ,

  Posta

  ,

  Para

  ,

  Kredi

  ,

  Telefon

  ,

  lira

  ,

  kurum

  ,

  esnaf

  ,

  Karşı

  ,

  dosya