Türk iş adamları, Tataristan'a gidecek

Türk iş adamları, Tataristan'a gidecek
Türk iş adamları, Tataristan'a gidecek
MERSİN (AA) - Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği öncülüğünde iş adamlarından oluşan heyet, Tataristan'ın başkenti...

MERSİN (AA) - Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği öncülüğünde adamlarından oluşan heyet, Tataristan'ın başkenti Kazan'a gidecek.

Akdeniz İhracatçılar Birliği'nin (AKİB) yazılı açıklamasında, heyetin, 17-21 Şubat'ta Kazan Agro-Industrial Fuarı ile eş zamanlı Kazan'a gideceği bildirildi.

Tataristan'daki  pazar payının artırılması, bölgeye yönelik yeni ihracat imkanları oluşturulması amacıyla düzenlenecek ziyarete, her sektörden iş adamının katılacağı belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Can Yamanyılmaz, "Heyetimize katılan iş adamlarımız, Tataristan'da yatırım yapıldığında sağlanan teşviklerle ilgili geniş bilgi sahibi olacak. Ziyaretin, orta ve uzun vadeli ticari ilişkilerin ilk tohumlarının atılması adına önemli olduğuna inanıyorum" ifadesini kullandı.