Türkiye Cimnastik Şampiyonası

Türkiye Cimnastik Şampiyonası
Türkiye Cimnastik Şampiyonası
- Mersin'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen turnuvaya 250 sporcu katılıyor

MERSİN (AA) -  Türkiye  Cimnastik Federasyonu (TCF) tarafından düzenlenen Türkiye Şampiyonası, Mersin'in ev sahipliğinde başladı.

Mersin Cimnastik Salonu'ndaki organizasyonda, artistik, ritmik, trambolin ve aerobik branşlarında 250 sporcu mücadele verecek.    

TCF Başkanı Suat Çelen, açılış konuşmasında, organizasyonun kapsamını her yıl genişletmeye çalıştıklarını belirterek, " Akdeniz Oyunları için Mersin'e yapılan tesisler, kulüplere fayda sağlıyor. Ülkemizde cimnastik salonu yetersizliğiyle ilgili serzenişlerimiz vardı ancak adım adım bir çok ilimizde bu sıkıntılarımızı çözüyoruz" dedi.

Çelen, geçen ay İzmir 'de yeni bir salonun federasyona tahsis edildiğini ifade ederek, "İzmir'de spor salonu ihtiyacımız, en azından uzun bir süre için kalmadı. Bir çok ilde salonlar bitmek üzere. Antrenör sıkıntımız vardı. Bunu da hizmet alımıyla aştık. En çok antrenör çalıştıran ilk 5 federasyon arasına girdik. Hedefimiz, daha çok antrenörün istihdam edilmesi" diye konuştu.

 Çelen'in konuşmasının ardından trambolin, aerobik ve ritmik branşlarında yarışmalar yapıldı. Şampiyona yarın sona erecek.