Türkiye'den KKTC'ye Su Temini Projesi

Türkiye'den KKTC'ye Su Temini Projesi
Türkiye'den KKTC'ye Su Temini Projesi
- Mersin Valisi Çakacak: "Dünya'da ilk kez uygulanan bir sistemle, denizde askı yöntemiyle Anamur'dan yavru vatana su sağlayacak olan Türkiye'den KKTC'ye Su Temini Projesi tamamlandı"

  MERSİN (AA) - Mersin Valisi Özdemir Çakacak, " Dünya 'da ilk kez uygulanan bir sistemle, denizde askı yöntemiyle Anamur'dan yavru vatana su sağlayacak olan  Türkiye 'den KKTC 'ye Su Temini Projesi tamamlandı" ifadelerini kullandı.

Mersin Valisi Çakacak, Türkiye'den KKTC'ye Su Temini Projesi açılış töreninin yapılacağı Anamur'da incelemelerde bulundu.

 Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk'ten tören hazırlıkları hakkında bilgi alan Çakacak, burada yaptığı konuşmada, projeyle birlikte Kıbrıs'ın uzun vadeli su ihtiyacının karşılanacağını belirtti.

Bu projenin Mersin'e kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür eden Çakacak, şunları kaydetti:

"Dünya'da ilk kez uygulanan bir sistemle, denizde askı yöntemiyle Anamur'dan yavru vatana su sağlayacak olan Türkiye'den KKTC'ye Su Temini Projesi tamamlandı. Bu büyük projenin, başta ülkemize ve bizler için daha da önemlisi Mersinimize kazandırılmasında emeği geçen herkese, tüm Mersinliler adına şükranlarımı sunuyorum. Vanayı açmak üzere, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımız Anamur'a teşrif edecekler. Bu projenin tamamlanmasından dolayı yaşadığımız mutluluğu paylaşmak üzere, Anamur Şehir Stadyumu'nda yapılacak açılış törenine tüm halkımızı davet ediyoruz."

Çakacak, ziyaretinin ardından açılış töreninin yapılacağı Anamur Şehir Stadyumu'nu yerinde inceledi. 


  ETİKETLER:

  KKTC

  ,

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Mersin

  ,

  Anamur