Türkiye'den seçim manzaraları

Türkiye'den seçim manzaraları
Türkiye'den seçim manzaraları
- Hava sıcaklığının 25 dereceye ulaştığı Mersin'de, bazı vatandaşlar oyunu kullandıktan sonra denize girdi

MERSİN (AA) - Hava sıcaklığının 25 dereceyi bulduğu Mersin'de oyunu kullanan vatandaşlardan bazıları, daha sonra denize girdi.

Kentin önemli tatil bölgelerinden Erdemli ilçesinde, vatandaşlardan bazıları oy verdikten sonra deniz kenarına gitti.

Hava sıcaklığının 25, deniz suyu sıcaklığının ise 20 derece olduğu bölgede vatandaşlar, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne alınan Kızkalesi'nin manzarası eşliğinde, hem sıcak havanın hem de Akdeniz'in mavi sularının keyfini çıkardı. Bazı vatandaşlar da deniz bisikletiyle gezdi. 

Kızkalesi Turizm ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Şirin Öztop, AA muhabirine, yurdun birçok bölgesinde soğuk havanın etkisini gösterdiğini, kentte ise sıcaklığın yüksek olması nedeniyle vatandaşların sahile akın ettiğini söyledi.

Demokrasi ile doğanın güzelliklerinin birlikte yaşandığını belirten Öztop, "Ülkemizde demokrasinin güzelliğini yaşıyoruz. Kimi vatandaşımız oyunu kullandıktan sonra Kızkalesi'ne denize girmeye geldi. Kimileri sahilde çocuklarıyla havanın güzelliğini avantaja dönüştürürken kimisi de deniz bisikletiyle tatilin tadını çıkarıyor. Ülkemiz dört mevsimi birlikte yaşıyor" dedi.