Ücretsiz üniversiteye hazırlık kursu

Ücretsiz üniversiteye hazırlık kursu
Ücretsiz üniversiteye hazırlık kursu
MERSİN (AA) - Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ömer Okur, Milli Eğitim Bakanlığı'nın maddi durumu iyi olmayan ailelerin...

MERSİN (AA) - Erdemli Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürü Ömer Okur, Milli Eğitim Bakanlığı'nın maddi durumu iyi olmayan ailelerin lise mezunu ve üniversiteye hazırlanan çocuklarına ücretsiz kurs vereceğini açıkladı.

Okur, Destekleme ve Yetiştirme Kursları (E-Kurs) kapsamında Erdemli Halk Eğitimi Merkezine başvuru yapan  öğrencileri bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, kurs başvurularının 9 Ekim tarihine kadar yapılması gerektiğini kaydetti.

Öğrencilerden herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini ifade eden Okur, başvuruların Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yapılacağını belirtti.

Öğrencilerin, ders ve öğretmen tercihinde de bulunabileceğini vurgulayan Okur, kursun devam zorunluluğunun bulunduğunu söyledi.

Okur, birinci dönem kursların 9 Ekim'de başlayacağını, 24 Ocak'ta sona ereceğini, 2'nci dönem kursların ise 8 Şubat'ta başlayıp, 17 Haziran'da tamamlanacağını belirtti.