Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
- Zanlının çalıştığı minibüs kooperatifinin başkanı Kızılkaya: "Şoför olarak çalışan, üyemiz dahi olmayan birinin, bir arkadaşımızın işi icabı arabasını 2-3 günlüğüne verdiği bir kişi tarafından böyle bir olayın yaşanması bize çok büyük acı veriyor"

MERSİN (AA) - Tarsus Otobüsçüler Motorlu Taşıyıcılar İşletme Kooperatifi'nin (TOK) Başkanı Nafiz Kızılyaka, üniversite öğrencisi Özgecan  Aslan 'ın öldürülmesinin camialarını derinden üzdüğünü belirterek, "Şoför olarak çalışan, üyemiz dahi olmayan birinin, bir arkadaşımızın işi icabı arabasını 2-3 günlüğüne verdiği bir kişi tarafından böyle bir olayın yaşanması bize çok büyük acı veriyor" dedi.

Kızılkaya, Mersin Otobüs Terminali'ndeki TOK yazıhanesinde, gazetecilere, yaşanan insanlık dışı olayı 112 üyeleriyle lanetle kınadıklarını söyledi. 

Şoförler olarak insanları sevdiklerine ulaştırmak gibi mühim bir görevi üstlendiklerini ifade eden Kızılkaya, şöyle devam etti:

"Bu elim olay bizleri ve bütün şoför camiasını derinden üzmüştür. Özellikle bizlere emanet edilen insanların namusuna kesinlikle gereken hassasiyeti göstererek 41 yıldır hizmet ediyoruz. Bu olayın mesai dışında gelişmesi bizleri çok daha farklı düşündürüyor. Şoför olarak çalışan, üyemiz dahi olmayan birinin, bir arkadaşımızın işi icabı arabasını 2-3 günlüğüne verdiği bir kişi tarafından böyle bir olayın yaşanması bize çok büyük acı veriyor."

Ailenin acısını paylaştıklarını dile getiren Kızılkaya, "Elbetteki toplumun şu anda haklı tepkilerini saygıyla karşılıyoruz. Metanetle de karşılayacağız. Kamuoyundan şunu rica ediyoruz, bütün camiamızı bir kişi uğruna yakmasınlar. Bu insanların da sağduyulu çalıştıklarına inansınlar. Evlerine ekmek götürmekten başka da bir meselesi olmayan bu insanlara linç kampanyası yapılmasın" diye konuştu.

Kızılkaya, benzer olayın meydana gelmemesi için TOK otobüsleri olarak gerekli önlemlerin alınacağını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Mersin

  ,

  ekmek

  ,

  hizmet

  ,

  Aslan