Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
- Mersin'de öğrenciler, Özgecan Aslan için yürüdü, ailesine taziye ziyaretinde bulundu - Polisler, Özgecan'ın fotoğrafını dağıttıkları öğrencilere, ekip araçlarının megafonundan slogan atmalarına izin verdi

MERSİN (AA) - Mersin'de öğrenciler, Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan için yürüdü, ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Farklı okullarda eğitim gören öğrenciler, Cumhuriyet Meydanı'nda toplandı. Döviz taşıyıp slogan atan öğrenciler, Özgecan'ın öldürülmesini protesto etti.

Grup adına konuşan Samet Karataş, gençlerin, kadınların öldürülmesine kayıtsız kalmayacağını göstermek için toplandıklarını söyledi.

Genç bir fidanın yok edildiğini belirten Karataş, "Öğrenci arkadaşlarımızla Özgecan'ın sahipsiz olmadığını göstereceğiz. Katilerinin, sadece cezaevinde yatmalarının değil, idam edilmelerini istiyoruz" dedi.

Güvenlik Şube Müdürü Murat Esertürk, açıklamanın ardından taziye için Özgecan Aslan'ın evine doğru yürüyüşe geçen öğrencilere etkinlik için teşekkür etti.

Esertürk, Özgecan'ın bir değer olduğunu belirterek, "Özgecan'ın nezdinde hepiniz iyi birer Özgecan, iyi birer öğrenci ve evlat olun. Özgecan'ı sadece anmakla olmaz, onu yaşamak lazım, onu yaşatmak için de Türkiye Cumhuriyeti'ne layık olacak birer insan olun. Biz her zaman yanınızdayız, sizlere teşekkür ediyoruz" dedi.

Özgecan'ın fotoğrafını dağıtan polisler, öğrencilerin, ekip araçlarındaki megafondan slogan atmalarına da izin verdi.

Taziye çadırına gelen öğrenciler, Özgecan'ın ailesi ve yakınlarına başsağlığı diledi.

Anne Songül ve baba Mehmet Aslan, öğrencileri karşısında görünce duygulandı. Gözyaşlarını tutamayan anne Aslan, "Kıyamam ben. Melek yüzlü kızım" diye ağıt yaktı.