Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
- Mersin'de minibüsçüler, araçlarına siyah kurdele bağlayıp, Özgecan Aslan'ın fotoğrafını astı

MERSİN (AA) - Mersinli minibüsçüler, araçlarına siyah kurdele bağlayıp, camlarına Özgecan Aslan'ın fotoğrafını asarak, genç kızın öldürülmesini protesto etti.

Kent merkezinde toplu taşımacılık yapan minibüs şoförleri, Aslan'ın öldürülmesini protesto için araçlarına siyah kurdele taktı, camlarına da, "Bu olayı şiddetle kınıyoruz" yazısı bulunan Özgecan'ın fotoğrafını astı.

Minibüs sürücüsü Ahmet Zaman , AA muhabirine, bir şoför olarak böyle bir olayın gerçekleşmesinden büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

Olayın, bütün şoförlere mal edilmemesini isteyen Zaman, "Hepimiz bu yolda ekmek yiyoruz. Buradan ailemize, çoluk çocuğumuza ekmek götürüyoruz. İnşallah bir daha böyle olay olmaz. Genç kızımınızın ailesine de başsağlığı diliyoruz. Acılarını paylaştığımızı bilmelerini istiyoruz" diye konuştu.

Recep Sözen de yaşanan olay sonrası yolcuların tedirginlik yaşadığını belirterek, "Bizim de kız kardeşlerimiz var. Şoförler olarak çok üzgünüz" dedi.

Yolculardan Nuray Aslan da kendisinin de Özge adında kızı olduğunu ifade ederek, bütün şoförleri bir tutmadığını vurguladı.