"Yasaklı" Mersin İdmanyurdu'nda çözüm iç transfer

"Yasaklı" Mersin İdmanyurdu'nda çözüm iç transfer
"Yasaklı" Mersin İdmanyurdu'nda çözüm iç transfer
- Transfer yasağının kaldırılması için CAS'a yaptığı itiraz reddedilen Mersin İdmanyurdu, çözümü iç transferde arayacak - Kulüp futbol şube sorumlusu Serttaş: "İyi bir kadromuz var. Bu kadromuzu koruyup, transfer yapılana kadar yolumuza en iyi şekilde devam edeceğiz"

MERSİN (AA) - FIFA'nın verdiği iki dönem transfer yasağıyla ilgili Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yaptığı itirazı reddedilen Mersin İdmanyurdu, çözümü mevcut kadrosunu korumakta arayacak.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Mersin İdmanyurdu'nda, CAS'ın transfer yasağının sürmesi yönünde verdiği kararın üzüntüsü yaşanıyor. Mersin İdmanyurdu Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Ahmet Serttaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, istemedikleri bir kararın çıktığını söyledi.

Daha önce 12 Haziran'a ertelendiği duyurulan kararın bugün açıklandığını anımsatan Serttaş, "Normalde şubat ayında mahkeme yapılmıştı, sonra ertelendi. Bizim tepkili olduğumuz durum, madem böyle olumsuz bir şey vardı, niye açıklanmadı da ertelendi" dedi.

Serttaş, 2015-2016 sezonunun devre arasına kadar transfer yapamayacaklarını belirterek, "İyi bir kadromuz var. Bu kadromuzu koruyup, transfer yapılana kadar yolumuza en iyi şekilde devam edeceğiz" diye konuştu. 

Birçok oyuncuyla sözleşmelerinin devam ettiğini ve bu oyuncularla başarılı bir sezon geçirdiklerini kaydeden Serttaş, sözleşmelerini uzatmak istedikleri oyuncularla da ciddi sıkıntılar yaşayacaklarını düşünmediğini söyledi. 

Futbol şube sorumlusu Serttaş, yönetimle masaya oturmak için CAS'ın kararından sonra açıklayacağını dile getiren teknik direktör Rıza Çalımbay ile de yeniden görüşeceklerini bildirdi.

FIFA, kulübün eski kalecisi David Bicik'in alacakları nedeniyle Mersin İdmanyurdu'na iki dönem transfer yasağı getirmişti. Bu nedenle devre arasında takıma takviye yapamayan kırmızı-lacivertli ekip, kararın kaldırılması için CAS'a itirazda bulunmuş ve mahkemede gerekli savunmayı yapmıştı.

CAS tarafından 17 Nisan'da açıklanacağı belirtilen itirazla ilgili karar, önce 1 Mayıs'a, ardından 29 Mayıs'a ertelenmişti.