Yaz spor okulunu bitirenlere sertifikaları verildi

Yaz spor okulunu bitirenlere sertifikaları verildi
Yaz spor okulunu bitirenlere sertifikaları verildi
 MERSİN (AA) - Tarsus Belediyesi ile Tarsus İdmanyurdu Spor Kulübü tarafından organize edilen yaz spor okulunu bitirenlere sertifikaları...

 MERSİN (AA) - Tarsus Belediyesi ile Tarsus İdmanyurdu Spor Kulübü tarafından organize edilen yaz spor okulunu bitirenlere sertifikaları verildi. 

Tarsus Kaymakamı Bekir Atmaca, Faruk Sodan Tesisleri'nde düzenlenen sertifaka töreninde, gençlerin daha iyi yerlere gelmesi için bu tür eğitimlerin çok önemli olduğunu belirtti.

Proje kapsamında 400 gence sporun her alanında eğitim ve kurslar verildiğini ifada eden Atmaca, şöyle konuştu:

"Biz gençlerimizi daha iyi yerlerde görmek istiyorsak, daha sağlıklı gençler görmek istiyorsak gençlerimize sporun önemini anlatmalı ve onları spora yönlendirmeliyiz. 9 aylık eğitim öğretim döneminden sonra yaz tatilinde de boş durmayarak tatilini sporla değerlendiren bu gençlerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu gençlerimiz diğer gençlerimize de örnek olurlar." 

Tarsus  Belediye Başkanı Şevket Can da yaz spor okulunda gençlerin sadece spor yapmadıkları burada birbirleriyle sağlam dostluklar kurduklarını belirtti. 

Spor merkezlerinin sayılarını artırmak için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Can, vatandaşların her zaman  her şeyin en güzeline layık olduğunu bunun için de her kesimden insanın spor yapabileceği tasisleri hayata geçirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Konuşmaların ardından, sporculara sertifikaları verildi. Ayrıca protokol üyeleri minik sporculara futbol topu dağıttı.

 


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  Mersin

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Protokol

  ,

  Proje

  ,

  ifada

  ,

  eğitim

  ,

  zaman