1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
- Muğla'da düzenlenen kutlama programına, ilçelerden gelen işçi, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri katıldı

MUĞLA (AA) - Muğla'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, bazı siyasi parti , sendika ve sivil toplum kuruluşları üyelerinin katılımıyla kutlandı.

Muğla'daki kutlamalar, grupların Uğur Mumcu Bulvarı'nda toplanmasıyla başladı. Daha sonra slogan atarak yürüyüşe geçen gruplar, şehir merkezinden geçip Eski Otogar Meydanı'na ulaştı.

Polis ekiplerince giriş noktalarında üst araması yapıldıktan sonra kutlama alanına alınan gruptakiler, burada da bir süre slogan attı. Sendika temsilcilerinin yaptıkları konuşmalarda, işçilere daha fazla ücret verilmesi ve özlük haklarının iyileştirilmesi talep edildi.

Konuşmaların ardından katılımcılar, müzik eşliğinde halay çekti.

Kutlamalara  CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ile sendika başkanları, üniversite öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.