1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı
- Muğla Valisi Çiçek: - "Akdeniz ve Ege Denizi'ne kıyısı olan ve sahip olduğu 9 deniz hudut kapısı ile ilimiz, hem bölgemiz hem de ülkemiz denizciliğine sağladığı katkı açısından büyük öneme sahiptir"

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek,  Akdeniz ve Ege Denizi'ne kıyısı olan, sahip olduğu 9 deniz hudut kapısı ile Muğla'nın hem bölge hem de ülke denizciliğine sağladığı katkı açısından büyük öneme sahip olduğunu belirtti.

Çiçek, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, 1 Temmuz 1926'da yürürlüğe giren Kabotaj Yasası'nın Türk denizciliğinin bağımsız bir sektör olması ve gelişmesi açısından önem arz ettiğini anlattı.

Ege Denizi ve Akdeniz'de bin 184 kilometre kıyısı bulunan Muğla'da ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda denizciliğin yeri ve öneminin her geçen gün arttığını bildiren Çiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Akdeniz ve Ege Denizi'ne kıyısı olan ve sahip olduğu 9 deniz hudut kapısı ile ilimiz, hem bölgemiz hem de ülkemiz denizciliğine sağladığı katkı açısından büyük öneme sahiptir. Bu bağlamda üç tarafı denizlerle çevrili ve iki önemli boğaza sahip ülkemizde denizciliğin daha da gelişmesi için elimizdeki imkanların artırılması ve sağlanan kaynakların ekonomiye kazandırılması için çalışmalara devam edilmelidir. Denizcilik, ilimiz ve ülkemiz için vazgeçilmez bir sektördür. Bu nedenle denizlerimize her zaman sahip çıkmalı, korumalı, denizciliğe bağlı sektörlerin gelişmesi için çaba sarf etmeliyiz."


  ETİKETLER:

  Akdeniz

  ,

  Ege

  ,

  Çiçek

  ,

  ülke

  ,

  sektör

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  muğla