1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi

1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi
1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi
- Yerli ve yabancı sağlık personelinin, hazırlanan senaryo gereği Bodrum sokaklarında yaralılara müdahale edeceği yarınki ralli öncesi, açılış programı düzenlendi

MUĞLA (AA) - 1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi, Bodrum ilçesinde başladı.

Bodrum'daki bir otelde düzenlenen programın açılış törenine, Muğla, Nevşehir, Adana, Diyarbakır ve Denizli Sağlık İl Müdürlükleri ile Slovenya, Macaristan ve İngiltere 'den sağlıkçılar katıldı.

Muğla Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin, ralli ile hem ekiplerin bilgi ve tecrübelerini paylaşmasını hem de uluslararası deneyim kazanmalarını amaçladıklarını söyledi.

Etkinliğe İngiltere'den katılan Londra Ambulans Servisi Motosikletli Ekip Şefi Paramedik Andre Elbourne Le Brun,  Türkiye 'de ve bu etkinlikte bulunmaktan büyük heyecan duyduğunu dile getirdi. Türkiye'ye iki kez geldiğini anlatan Le Brun, "İlki 2010 yılında ambulans rallisiydi diğeri de bu etkinlik oldu. İngiltere'de böyle bir uygulama yapılmadı. Çok heyecanlıyım. Bu etkinlik bana çok ilginç geldi. Bodrum'u da çok sevdim" dedi.

Programda bir sunum yapan paramedik Serkan Atilla da Muğla bölgesinde sağlık araçlarının etkili kullanıldığını ifade etti. Atilla, 2011-2014 yılları arasında motosiklet ambulans, scooter acil sağlık aracı, ATV acil sağlık aracı ve zodyak bot ile bin 387 vakaya müdahale edildiğini vurguladı.

Program, yarın Bodrum Belediye Meydanı'nda düzenlenecek 112 Acil Servis ekiplerinin rallisiyle devam edecek. 8 Mayıs'a kadar sürecek rallide yerli ve yabancı sağlık personeli, hazırlanan senaryo gereği Bodrum'un dar sokaklarında yaralılara müdahale edecek.