1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi

1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi
1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi
- Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen rallide dereceye giren ekiplere kupaları verildi

MUĞLA (AA) - 1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi sona erdi.  

Bodrum İskele Meydanı'nda sabah saatlerinde başlayan ralliye Muğla, Nevşehir, Adana, Diyarbakır ve Denizli Sağlık İl Müdürlükleri ile Slovenya, Macaristan ve İngiltere 'den 20 ekip katıldı. 

Takımlar, 20 dakika içinde tamamlaması gereken parkurda dereceye girmek için yoğun çaba harcadı. İlçenin dar sokaklarındaki parkurlarda heyecan dolu dakikalar geçiren ekipler, zorlu parkurları uzun uğraşlar sonrası tamamladı. 

İlçede tatilini sürdüren yerli ve yabancı turistlerinde ilgi gösterdiği parkurlarda, ekipler senaryo gereği yaralılara müdahale etti. 

Yarışmada İsmail Hakkı Gençay ve Hidayet Değirmencioğlu'nun katıldığı Muğla ekibi birinci, Serdar Soykal ve Mustafa Ün'nün katıldığı Antalya ekibi ikinci, Suat Sarı ve Kenan İlkay'ın katıldığı Ankara ekibi ise üçüncü oldu. 

Dereceye giren ekipler kupalarını Muğla Valisi Amir Çiçek, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ve Muğla Sağlık Müdürü Cihan Tekin'in elinden aldı. 

Ralli'nin son etabını izleyen Muğla Valisi Amir Çiçek, yarışma sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliğin ilçede yapılıyor olmasının Bodrum'un dünyaya tanıtılmasına büyük katkı sağladığını söyledi. 

Çiçek, etkinliğin yerli ve yabancı sağlık ekiplerine bilgi deneyimlerini paylaşma fırsatı da sunduğunu kaydetti. 

Etkinliklerin yarın düzenlenecek mavi tur gezisinin ardından yapılacak gala gecesiyle sona erecek.