10. Dostluk ve Barış Rallisi

10. Dostluk ve Barış Rallisi
10. Dostluk ve Barış Rallisi
- Dünyanın önemli macera rallilerinden Allgeau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi güzergahına Dalyan da dahil edildi - Muğla Vali Yardımcısı Ürkmezer: - "Bu tip organizasyonlar ile Muğla'nın da kültürel anlamda ön plana çıkması önemli"

MUĞLA (AA) - Dünyanın önemli macera rallilerinden olan ve 113 takımın, 339 araç ile katılacağı Allgeau-Orient / Doğu Batı Dostluk ve Barış Rallisi güzergahına Dalyan da dahil edildi.

Dalyan'daki bir otelde düzenlenen 10. Dostluk ve Barış Rallisi'nin tanıtım toplantısında konuşan Muğla Vali Yardımcısı Fatih Ürkmezer, hedeflerinin Muğla'da turizmi 12 aya çıkartmak olduğunu söyledi.

Organizasyonun hem turizme, hem ticarete tanıtım anlamında destek sağlayacağını belirten Ürkmezer, " Dünya 'daki en uzun rallilerden olan bu organizasyonun en uzun etabı Türkiye 'den geçiyor. Türkiye'de 10'uncusu düzenlenen bu rallide Dalyan'ın yer alması, Muğlamızın katılması önem taşıyor. Bu tip organizasyonlar ile Muğla'nın da kültürel anlamda ön plana çıkması önemli" dedi.

Rallinin Tertip Komitesinde yer alan Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Terminali Genel Müdürü Hamdi Güvenç ise Dalyan'ın dünyanın en güzel bölgelerinden olduğuna işaret ederek, "Dalyan, turizm açısından olması gereken yerde değil. Turizm sezonu öncesinde İngiltere 'de bir havacılık kongresine katıldım. İngiltere bizim ana pazarımız. Bu pazarda Dalyan'ın tanıtımına önem vermemiz gerektiğini gördüm" diye konuştu.

Ralli'nin Muğla-Dalyan Koordinatörü Ali Mürşit Yağmur da programa, 113 takımın, 670 katılımcı, 339 araç ile katılacağını dile getirdi.

Toplantıya, Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz ile birlikte turizm sektörünün temsilcileri de katıldı.