10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
- Muğla Valisi Çiçek: -"Milli iradeyi ve millet egemenliğini korumak için üzerimize düşeni yaptığımız takdirde Atamızın bize emanet ettiği kutsal vatanımızı onun istediği gibi çağdaş medeniyet seviyesine çıkartabiliriz"

MUĞLA (AA) - Muğla Valisi Amir Çiçek, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Çiçek, mesajında, cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 77. yıl dönümünde minnet ve şükranla andıklarını belirtti. 

"Türk Milletinin karakterine ve adetlerine en uygun olan idare, Cumhuriyet idaresidir" diyerek Cumhuriyeti kuran Atatürk'ü andıkları bu günde yapmaları gerekenin, onun ilkelerine sahip çıkarak işaret ettiği gibi ülkedeki birlik ve beraberliğin bozulmaması, hainlere fırsat verilmemesi için çok çalışmak olduğunu kaydeden Çiçek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Milli iradeyi ve millet egemenliğini korumak için üzerimize düşeni yaptığımız takdirde Atamızın bize emanet ettiği kutsal vatanımızı onun istediği gibi çağdaş medeniyet seviyesine çıkartabiliriz. 'Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir' diyen Büyük Önder Atatürk'ü onun da dediği gibi anlamak demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar korumak Ata'ya duyduğumuz saygının en güzel göstergesi olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Büyük Önderimiz Atatürk'ü ölümün 77. yılında, rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz."