12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali
12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali
- Muğla'nın Bodrum ilçesindeki festival 3 Temmuz'da başlayacak

MUĞLA (AA) - Bodrum ilçesinde 12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali düzenlenecek.

Bodrum Belediyesinin destekleriyle bu yıl 12'ncisi gerçekleştirilecek festival, 3 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Festivalin ilk günü Bodrum Antik Tiyatro'da, şef Rengim Gökmen yönetimindeki Karşıyaka Oda Orkestrası ve ünlü piyanist Gülsin Onay, sanatseverlere müzik ziyafeti sunacak. 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, basın toplantısında yaptığı konuşmada, ilki 2004 yılında yapılan festivalin her geçen yıl büyüyerek devam ettiğini söyledi. Festival tarihlerinde ilçedeki turist sayısının da artacağına işaret eden Kocadon, insanları bir araya getirmenin en iyi yolunun sanattan geçtiğini vurguladı.

Devlet sanatçısı piyanist Gülsin Onay da festivalde dünya çapında sanatçıları ağırlayacaklarını belirtti. Etkinliklerde dünyaca ünlü solistlerin konserler vereceğini ifade eden Onay, "Çok önemli bir görevimiz de genç yeteneklerimizi bu büyük sanatçılarla buluşturup, onlardan yararlanmalarını sağlamak" dedi.

Bu yıl Adnan Saygun Piyano Yarışması'nın da üçüncüsünü düzenleyeceklerinin altını çizen Onay, bütün genç yeteneklerin bir araya geleceği bir festival gerçekleştirileceğini söyledi. 

Festival kapsamında Karşıyaka Oda Orkestrası, Bülent Evcil ile Phillip Moll, Trio Klavis, Martin Roscoe ve Kronos Quartet gibi ünlü gruplar sahne alacak.