14 Mart Tıp Bayramı

14 Mart Tıp Bayramı
14 Mart Tıp Bayramı
- AK Parti İl Başkanı Küreci: - "Sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması AK Parti iktidarımız tarafından sosyal devlet anlayışının gereği olarak benimsenmiştir"

MUĞLA (AA) - AK Parti İl Başkanı İhsan Küreci, "Sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması AK Parti iktidarımız tarafından sosyal devlet anlayışının gereği olarak benimsenmiştir" dedi.

Küreci, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türkiye 'nin sağlık alanında elde ettiği başarılarla takdir topladığını ve birçok ülkeye örnek gösterildiğini bildirdi.

Dünyada gelişmişliğin en önemli göstergelerinden birinin sağlık olduğunu kaydeden Küreci, AK Parti hükümetleri döneminde sağlığa yapılan yatırımın insana yapıldığı düşüncesiyle hareket edildiğine işaret etti. Bu dönemde herkese eşit ve kaliteli sağlık hizmet felsefesiyle reform niteliğinde düzenlemeler yapıldığının altını çizen Küreci, "Sağlık sisteminin çağın ihtiyaçlarına göre şekillendirilmesi için Sağlıkta Dönüşüm Programı başlatılmış, çok ciddi mesafeler alınmıştır" dedi.

AK Parti iktidarının yıllarca ihmal edilen sorunların üzerine kararlılıkla giderek, önemli düzenlemeleri hayata geçirmeyi başardığını vurgulayan Küreci, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkartılması ve toplum sağlığının güvence altına alınması AK Parti iktidarımız tarafından sosyal devlet anlayışının gereği olarak benimsenmiştir. Bu kapsamda sağlık alanında hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlarımızın tek çatı altında toplanması bugüne kadar hiç kimsenin başaramadığı önemli bir reformdur. Bu sayede vatandaşlarımız istedikleri hastanelerden istedikleri şekilde yararlanma imkanına sahip olmuşlardır. Ayrıca hastanelerimizin ve sağlık kuruluşlarımızın fiziki şartlarının artırılması için de büyük yatırımlar gerçekleştirilmiştir. Bu bakımdan gerek ülkemizde gerekse ilimizde sağlık alanında önemli çalışmalar yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. Vatandaşlarımız da bu hizmetlerden daha etkin bir şekilde yararlanmaktadırlar."