19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
- AK Parti Muğla İl Başkanı Küreci. - "Amacımız Türkiye'nin dünya ülkeleri arasında en üstlerde yerini almasıdır. AK Parti iktidarımız da bunun mücadelesini vermektedir"

MUĞLA (AA) - AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Küreci, mesajında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün Samsun'a ilk adımı atarak milli mücadele ateşini yaktığı 19 Mayıs 1919'un ezelden beri hür yaşamış aziz milletin yeniden şahlanarak ayağa kalktığı ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı tarih olduğunu belirtti.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücadeleyi başlatmak adına Samsun'a ayak bastığı 19 Mayıs 1919'un çok önemli bir gün olduğunu vurgulayan Küreci, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimizin dönüm noktalarından biri olan, bağımsızlığımızın temellerinin atıldığı 19 Mayıs 1919'un 96. yıl dönümünü kutlamanın sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz. Bir ülkenin yarınlarından emin olması, yetiştirdiği gençlerin sağlıklı, duyarlı olmasıyla mümkündür. Gençlerine imkan hazırlamayan, ihtiyaçlarını gideremeyen, seslerini duyamayan milletler geleceklerini tehlikeye atmış olurlar. Gençlik, milletler için bulunmaz bir nimet, önemli bir güç, yararlanılması muazzam bir kuvvettir."

Türk milletini ileriye götürecek olanların gençler olduğuna anlatan Küreci, şunları kaydetti:

"Amacımız Türkiye'nin dünya ülkeleri arasında en üstlerde yerini almasıdır. AK Parti iktidarımız da bunun mücadelesini vermektedir. AK Parti olarak emanetin bilincindeyiz. Her türlü sorunu aşabilecek, Türkiye'yi yarınlara en iyi şekilde taşıyabilecek güçteyiz. Gençlerimiz başta olmak üzere bütün milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, şükran ve minnetle anıyorum."