19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
- Bodrum Şehir Stadı'nda lise öğrencilerinin hazırlandıkları gösteriler, vatandaşlarca beğeniyle izledi

MUĞLA (AA) - 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Bodrum'da coşkuyla kutlandı.

Bodrum Şehir Stadı'nda düzenlenen kutlama programına, çok sayıda vatandaş katıldı. Lise öğrencilerinin haftalardır hazırladıkları ve başarıyla sahneleye koydukları birbirinden değişik gösteriler, vatandaşlardan tam not aldı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama törenine Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, Garnizon Komutanı Albay Göksel Oral,  Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.

Törende düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Sıcak havaya rağmen yaklaşık iki saat süren tören programında lise öğrencileri performanslarıyla göz doldurdu.

Kutlama töreninde ayrıca, engelli öğrencilerin katılımıyla 50 metre ve 100 metre koşusu yapıldı. Engelli öğrencilerin sahada kıyasıya mücadele etmesi vatandaşlardan yoğun alkış aldı. Koşunun ardından öğrencilere madalya ve çeşitli hediyeler verildi.

Kutlamalara akşam saatlerinde Bodrum Belediye Meydanı ve Neyzen Tevfik Caddesi arasında düzenlenecek fener alayı ile devam edilecek.