21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası

21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası
21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası
- Milas Orman İşletme Müdürlüğü, 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlara fidan dağıttı

MUĞLA (AA) - Milas Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttı.

Atapark'ta oluşturulan stantta vatandaşlara, Denizcik Orman Deposu fidanlığında yetiştirilen zakkum, biberiye, harnup, dut, defne, karaservi, erguvan, fıstık çamı ve mavi serviden oluşan 3 bin 900 fidan hediye edildi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, fidanlar kısa sürede tükendi.

Milas Kaymakamı Fuat Gürel, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl Ören'de yaşanan orman yangınını hatırlatarak, şöyle konuştu:

"21 Mart, aynı zamanda baharın başlangıcı, baharın gelişi. Ülkemize milletimize hayırlı olsun. Baharın gelmesiyle orman işletme müdürlüğümüz vatandaşlarımıza fidan dağıtımı yapıyor. Biz kendilerine duyarlılık ve bilinç oluşturma faaliyetleri nedeniyle teşekkür ediyoruz. Yöremiz zaten ormanlık, yeşil bir yöre. Geçen sene biliyorsunuz Ören'de çok büyük bir yangın yaşadık. İnşallah bu fidanlarla kayıplarımızı telafi ederiz. Yangınsız, güzel bir sezon diliyorum."

Milas Orman İşletme Müdürlüğünün sorumluluk alanı Bodrum'da da 3 bin 200 fidan dağıtacağı kaydedildi.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Bodrum

  ,

  Mavi

  ,

  Hediye

  ,

  orman

  ,

  sezon

  ,

  muğla