23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
- Muğla Vali Vekili Mevlüt Kurban, koltuğunu bir günlüğüne ilkokul öğrencisi Zerrin Lal Mutluay'a bıraktı

MUĞLA (AA) - Muğla Vali Vekili Mevlüt Kurban, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, başkanlık koltuğunu ilkokul öğrencisi Zerrin Lal Mutluay'a devretti.

Kurban, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Türdü 100. Yıl İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri ile Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Menteşe Milli Eğitim Müdürü Seydi Ahmet Üğe'yi ağırladı.

Ziyarete gelen öğrenciler Vali Vekili Mevlüt Kurban'a çiçek sundu. Valilik makamında gerçekleşen görüşmede önce öğrencilerle sohbet eden Kurban, konuşmasının ardından koltuğunu Türdü 100. Yıl İlkokulu öğrencisi Zerrin Lal Mutluay'a bıraktı.

Temsili olarak koltuğu devralan Mutluay, Muğla'da daha fazla kütüphane açılması ve kitap sayısının çoğaltılması talimatı verdi.

Mutluay, bilgisayar destekli eğitimin artırılması ve Muğla'ya bilim sanat merkezlerinin açılması için çaba gösterilmesini istedi.

Vali Vekili  Kurban, çocukların ülkenin geleceği olduğunu belirterek, "Gelecekte kiminiz doktor, kiminiz vali, kiminiz milletvekili olarak çeşitli mesleklerde bu ülkenin ihtiyacı neyse onu karşılayacaksınız. Mutlaka öğrencilerimiz kitap okumalı, kendini geliştirmeli, donanımlı bireyler olarak yetiştirilmelidir" dedi.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Kurban, çocuklara kitap hediye ederek fotoğraf çektirdi.