24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Muğla'daki 24 Kasım Öğretmenler Günü programında, mesleğe yeni başlayan öğretmenler de yemin etti

MUĞLA (AA) - Muğla'da, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama programı düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında İl Mili Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve bir grup öğretmen, Muğla Valisi Amir Çiçek'i makamında ziyaret etti. Daha sonra, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi.

Çiçek, burada yaptığı konuşmada, öğretmenliğin kutsal ve saygın bir meslek olduğunu söyledi.  1981 yılından bu yana 24 Kasım'ın Öğretmenler Günü olarak kutlandığını hatırlatan Çiçek, "Türkiye'nin güçlü bir ülke olmasını hepimiz istiyoruz. Güçlü bir Türkiye, geleceğin Türkiyesi ancak ve ancak insan kaynağı ile olur. Eğer iyi bir insan yetiştirmek istiyorsak bunun kaynağı öğretmendir" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci de yeni nesillerin yetişmesinde öğretmenlerin büyük emeği olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Öğretmenler toplumun tüm kesimlerine yol gösteren birer önderdir. Öğretmen, mesleğini fedakarca, aşkla ve şevkle yapar. Çağımız bilgi çağı ve bilginin kaynağı da siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Türkiye iyi yetişmiş, genç ve dinamik nüfusu ile çağdaş toplumlar seviyesine çıkma yolunda kararlı adımlar ile ilerliyor. Bu başarıda katedilen en büyük başarı fedakarca görev yapan siz değerli öğretmenlerimize ait."

 

Öğretmenler Günü dolayısıyla öğrenciler tarafından şiir ve kompozisyonların okunduğu programda, mesleğe yeni başlayan öğretmenler de yemin etti.

Tören sonunda Vali Çiçek, yıl içerisinde emekli olan öğretmenlere plaket verdi.